Czerwona Koniczyna
Kwiaty czerwonej koniczyny mają bardzo bogaty skład. To źródło witamin A, C, P, E, B , mikroelementów (żelazo, selen, magnez, wapń, miedź, fosfor, chrom, potas) oraz izoflawonów, które łagodzą psychiczne i neurowegetatywne dolegliwości spowodowane okresem przekwitania.
Badania naukowe wykazują, że stosowanie preparatów z czerwonej koniczyny przez kobiety w okresie menopauzy ma wpływ na:
- zmniejszenie nadmiernej potliwości,
- lepszy sen i mniejszą nerwowość,
- polepszenie nastroju i koncentracji,
- zmniejszenie bólów stawów i głowy,
- zmniejszenie ryzyka osteoporozy,
Czerwona koniczyna pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry, wygładza i spłyca zmarszczki, zmniejsza przebarwienia. Antyoksydanty zawarte w koniczynie zapobiegają starzeniu się i degeneracji komórek.
Czerwona koniczyna pomocna jest również w zapobieganiu i leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak astma czy zapalenie oskrzeli.
Herbaty z czerwonej koniczyny oraz ekstrakty w formie tabletek można nabyć w sklepach zielarskich.
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby nie stosować preparatów z koniczyny czerwonej razem z lekami antyestrogenowymi. Dlatego też przed zastosowaniem preparatów z koniczyny czerwonej warto zasięgnąć opinii lekarza.
Materiały i informacje znajdujące się na stronie strawaduchowa.pl mają wyłącznie informacyjny charakter. Przed zastosowaniem treści związanych z tematyką zdrowotną zawartą na naszej stronie skontaktuj się z lekarzem lub innym specjalistą.